Ciąża w okresie próbnym i zasiłek po zakończeniu umowy

Zapytaj o benefity, do których masz prawo podczas ciąży
Awatar użytkownika
Alana85

Ciąża w okresie próbnym i zasiłek po zakończeniu umowy

Post autor: Alana85 » 30 cze 2015, 13:16

Witam, mieszkam w Anglii już ok 6 lat i od samego początku pracowałam bez tygodnia przerwy w zatrudnieniu. Ostatnio zmieniłam prace i zaszlam w ciąże w pierwszym miesiącu czyli w okresie próbnym. Za niedługo kończy mi się okres próbny i nie wiem czy powiedzieć pracodawcy o ciąży przed końcem umowy próbnej czy po, ponieważ nie wiem czy przedłużą mi umowe w związku z ciążą. Dodam, że praca jest dość stresująca, wymagająca 12 godzin siedzenia przed komputerem i przy telefonie. W związku z czym sama zastanawiam się czy rezygnacja z pracy po zakończeniu okresu próbnego nie jest lepszym wyjściem, ale jednocześnie chcę się jakoś zabepieczyć finansowo.
Moje pytanie brzmi, czy jako osobie bezrobotnej, w ciąży, ale mężatce przysługują jakieś zasiłki, z powodu niemożności podjęcia pracy ze względu na ciąże? Dodam, że nie jestem osobą samotną, a mąż zarabia ok 17 tys funtów rocznie. Czy w takiej sytuacji mam szansę ubiegać się o jakieś wsparcie finansowe z pozytywnym skutkiem? Chodzi mi o ten okres kilku miesięcy do dnia porodu.
ODPOWIEDZ