Wyjazd, ciąża, powrót..?

Zapytaj o benefity, do których masz prawo podczas ciąży
Awatar użytkownika
Mulan22

Wyjazd, ciąża, powrót..?

Post autor: Mulan22 » 05 lis 2014, 11:01

Dzien dobry! Mam nadzieje, ze ktokolwiek z Was bedzie mi w stanie pomoc...
Zaczne od tego, ze przyjechalam do UK w lipcu 2012r. Przez pol roku pracowalam jako Au-Pair u jednej z brytyjskich rodzin (oczywiscie jak na au-pair przystalo - bez umowy itd...) Od kwietnia 2013r podjlam prace w Costa i pracowalam do czerwca 2014r. W tym samym czasie wrocilam do Polski z przyczyn zdrowotnych.. Z oczywistym zamiarem powrotu do UK w najblizszym czasie.
Teraz przejde do sedna sprawy. A mianowicie.. dwa dni temu dowiedzialam sie, ze jestem w czwartym tygodniu ciazy. Prosze mi doradzic co moge zrobic w takiej sytuacji, gdyz nie chce zostac w Polsce.. Nie mam tutaj pracy ani wstapcia ze strony ojca dziecka.
Czy jezeli wroce do UK to beda mi sie nalezaly jakiekolwiek benefity z racji przepracowania ponad roku na pelnym etacie (jeźeli tak to o jakie moge sie starac?) Czy moze przerwa w pracy oraz wyjazd z kraju mi to uniemozliwiaja..? Dodam, ze nie usuwalam konta w banku wiec od biedy jakies 'potwierdzenie adresu' mam...
Jezeli nic mi sie nie nalezy, czy po powrocie do UK powinnam zaczac prace w pelnym wymiarze godzin na nowo? Sa jakies szanse na znalezienie pracy w stanie blogoslawionym?
Serdecznie prosze nie oceniac ludzi z gory.. Pisac o wyludzaniu benefitow itd. Zdarzaja sie rozne sprawy zyciowe i mam nadzieje, ze ktos z tak licznego grona forumowiczow bedzie w stanie pomoc i w tej sprawie.
Z gory dziekuje i pozdrawiam wszyskich zagladajacych.
Awatar użytkownika
Wiwina

Re: Wyjazd, ciąża, powrót..?

Post autor: Wiwina » 05 lis 2014, 20:52

Na twoim miejscu zrobiłbym tak, ze wróciła do uk złożyła papiery na benefity nie wspominając ze byłaś w Polsce, napisała ze mieszkasz w uk od wtedy kiedy pierwszy raz tu przyjechalas, oni patrzą na p60 z ostatniego roku czyli 2013-2014 a jesli twoje zarobki bedą małe to dostaniesz cos,a jak juz dostaniesz to zadzwonisz ze kolejny rok dochody bedą zerowe bo jestes w ciazy bez prawa do zasiłku wiec dostaniesz większe benefity. Na znalezieńie pracy bym nie liczyła....
ODPOWIEDZ