SMP Jak liczyć 26 tygodni kwalifikacyjnych

Zapytaj o benefity, do których masz prawo podczas ciąży
Awatar użytkownika
myszka102

Re: SMP Jak liczyć 26 tygodni kwalifikacyjnych

Post autor: myszka102 » 10 lis 2009, 13:27

i tak jeszcze pomyslalam ze moze wlasnie tak to dziala. kolezance nie proponuje agencja pracy bo licza moze sie z tym ze brakuje jej te 2 tygodnie do przepracowania 26tyg kwalifikacyjnych. tak samo bylo z moja znajoma. tez nie bylo pracy w ostatnim tygodniu dla niej. urlop wykorzystala wiec nie bylo jak dochodu wykazac. wtedy agecnja pisze powod ze nie przepracowalo sie wymaganej ilosci tygodni i SMP nie przysluguje i odsylaja do job centre. a tam? przychodzi decyzja i okazuje sie w rezultacie ze tez nic nie przysluguje bo brak dochodu za ostatni tydzien kwalifikujacy. wiec 2 rozne powody a potem czlowiek z reka w nocniku sie budzi i co po tym ze niby zatrudnienie dla agencji bylo w 26tygodniu?? warto wiec ryzykowac?
Awatar użytkownika
TakaSobieJa

Post autor: TakaSobieJa » 10 lis 2009, 13:32

Tak dobrze zrozumialas. Jezeli pracujesz i z powodu pracodawcy nie masz pracy w ktoryms z tygodni branych pod uwage to wcale nie oznacza , ze nie masz ciaglosci. Tak jest wlasnie w przypadku osob zatrudnionych w agencjach. Zapewne gdyby znajoma bardziej znala przepisy to moglaby sie odwolac.......sama zapewne wiesz jak tu jest z interpretacja przez Anglikow zawsze na swoja korzysc ;-)
Pozytywne nastawienie nie rozwiąże naszych problemów, ale może da się
w ten sposób przekonać ludzi, że warto próbować.
Henry Albraight
Awatar użytkownika
as-art

Post autor: as-art » 10 lis 2009, 13:35

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Z tego wszystkiego zdenerwowałam się i poszłam w to miejsce gdzie pracowałam przez agencje. Po rozmowie z managerem dowiedziałam się że został on poinformowany że mam problemy zdrowotne i nie mogę pracować. Owszem miałam wolne z tego powodu w zeszłym tyg (wzięłam urlop) ale ten tydzień mogę pracować. Do tego mieli wysłać za mnie kogoś do pracy i nie wysłali. Manager powiedział że jutro z rana ktoś będzie dzwonił żebym wróciła do pracy. Jeśli wrócę to będzie wszytko dobrze, mam nadzieje że agencja nie namiesza już. Z tego wszystkiego mam wrażenie że to agencja kombinuje żeby mi nie płacić macierzyńskiego.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
myszka102

Post autor: myszka102 » 10 lis 2009, 13:39

a co wtedy z tym ze musi byc przepracowane jakakolwiek czesc tygodnia zeby zaliczyli ze min 30F tyg. itd.? bo to mi sie nie trzyma logiki jakos? skoro kolezance mojej odmowili bo nie wykazala dochodu za ostatni tydzien kwalifikujacy a byla zatrudniona i z winy agencji nie bylo pracy wiec po co to przepis mowiacy ze min. 30F trza zarobic, jakas czesc tygodnia przepracowana itd. jedno wyklucza drugie? to w rezultacie wniosek ze wszystko rozbiega sie o wykazanie dochodu? a nie o przepisy ktore sie wdla mnie wykluczaja kompletnie
Awatar użytkownika
myszka102

Post autor: myszka102 » 10 lis 2009, 13:43

a co do as-art lepiej pilnuj tej sprawy i do konca listpada albo i dluzej pracuj dla agecji zeby cie nie wyrolowali jak mojej kolezanki. bo dochodze do wniosku ze wlasnie o to im chodzi.
Awatar użytkownika
TakaSobieJa

Post autor: TakaSobieJa » 10 lis 2009, 14:15

myszka cytaty odnosza sie SMP a nie MA nie myl tych dwoch zasilkow.
Henry Albraight
Awatar użytkownika
para2

Post autor: para2 » 10 gru 2009, 21:31

Dziewczyny czy któraś z Was miała taką sytuację?

Tak wygląda moja sytuacja:
-14 tygodni-przepracowane w całości
-15 tydz ciąży-niepłatne zwolnienie
-16,17,18,19 tydz ciąży-zwolnienie od gp
-20,21-niepłatne zwolnienie
-22,23,24 tydzień i dalej-przepracowane

Obecnie jestem w 24 tyg ciąży.Niestety nie przepracowałam i raczej nie przepracuję 26 tyg,gdyż nie miałam kontynuacji 26 tyg(opuściłam 3 tygodnie).Powiedźcie mi czy jak popracuję dłużej i odrobię te 3 tygodnie które straciłam to pracodawca da mi SMP?
Chodzi mi dokładnie o to kiedy muszę mu powiedzieć,żeby mi wyliczył czy się kwalifikuję?Mogę to zrobić dopiero w 30 tyg ciąży i wtedy będę mieć te 26 tygodni przepracowane?Czy jest jakaś konkretna data,żeby pracodawca to wyliczył?

P.S Przepraszam,że tak chaotycznie napisałam i z góry dziękuję za odpowiedż
Awatar użytkownika
TakaSobieJa

Post autor: TakaSobieJa » 11 gru 2009, 07:44

Troche to smiesznie brzmi.....jak popracuje troszke dluzej czy pracodawca bedzie mi wyplacal ...... (giggle) chyba nie bardzo rozumiesz na czym polega okres kwalifikacyjny. 26 tyg musisz przepracowac do 15 tyg. przed porodem aby pracodawca wyplacil Ci SMP. Daty porodu raczej juz nie zmienisz no chyba,ze cofniesz sie w czasie ;-)
Henry Albraight
Awatar użytkownika
para2

Post autor: para2 » 11 gru 2009, 09:04

TakaSobie -mam czarno na białym,nie dostanę (envy)

Szkoda,mam nadzieję,że uda się Maternity Allowance w takim razie.
Dzięki Ci bardzo.

Pół godziny później
Nie dałam za wygraną i zadzwoniłam do polskiego biura w Londynie.Pan powiedział,mi,że wcale to nie musi być okres 26 tyg na 15 tyg przed datą porodu.Chodzi o to,że MOGĘ to odrobić do daty porodu,warunek jest taki,że muszę być zatrudniona u tego samego pracodawcy i nadal pracować.Poza tym liczy się okres 1.5 roku więc dostanę SMP.Tak mi powiedział pan,a więc (ok)
Awatar użytkownika
TakaSobieJa

Post autor: TakaSobieJa » 11 gru 2009, 10:29

employed by the same employer continuously for at least 26 weeks into the 15th week before the week your baby is due
no ale jezeli pan w biurze zna inne przepisy (clap) http://www.direct.gov.uk/en/moneytaxand ... g_10018741

Moim zdaniem informacje, ktore Pan Ci udzielil odnosza sie do MA wyplacanego przez JC
Henry Albraight
ODPOWIEDZ