JSA - problem

Dla tych, którzy stracili lub odeszli z pracy
ODPOWIEDZ [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
angana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

JSA - problem

Post autor: angana » 02 mar 2011, 14:26

Witam
Mam problem z Jobseeker's Allowance.
Pracę zaczęłam w marcu 2008, pracowałam do wrześnie 2010, zostałam zwolniona, redukcja etatów. W między czasie byłam 9 miesięcy na macierzyńskim. W styczniu 2011 złożyłam ponowny wniosek (pierwszy w 10.2010-odmowa) o JSA. Dostałam odpowiedź, iż nie należy mi się, ponieważ nie wpłaciłam wystarczającej ilości składek w latach 2007/2008 i 2008/2009. I tu pojawia się moje pytanie: który rok ma znaczenie? Ten w którym się straciło pracę czy ten, w którym się składa wniosek? Doczytałam się w prawie, że ten drugi. W związku z tym powinni wziąć pod uwagę rok podatkowy 2008/2009 i 2009/2010. A w tych latach na pewno wpłaciłam odpowiednią ilość składek. Czy mój tok myślenia ma sens i czy jest sens odwoływać się?
Awatar użytkownika
emerka81
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: JSA - problem

Post autor: emerka81 » 16 mar 2012, 14:29

Ja tez mialam problem z JSA. Chodzilam do CAB, ale i tak nic nie pomoglo.
1.Zostalam zwolniona po 11u czy 12 miesiacach (i na dodatek mi co miesiac pracodawca nie wyplacal tyle ile powinien byl) w 2007 roku. 4 miesiace bylam bez pracy, w tym 3 tyg dorywczo popracowalam troche.
2. Potem po 11 miesiacach znow inna firma u ktorej pracowalam zwolnila - tym razem cala nasza grupe, rowniez staralam sie o JSA, tylko mnie szlag trafial gdy chodzilam na kolejne spotkania do CAB. 6 miesiecy bez pracy i bez jakichkolwiek benefitow.
3. Po 18u miesiacach pracy zwolniono caly moj zespol, i tym razem nie chcialam sobie nerwow szarpac, wiec 3 miesiace z depresja sie meczylam,az w koncu zadzwonilam pod numer JSA i zaczeli mi przyznawac JSA.
4. Od 11go czerwca 2011go roku jestem bez pracy, w ciazy od 28/29 listopada i mam juz wszystkiego serdecznie dosc. Jak piszecie trudno dostac prace bedac juz w ciazy, bo wiadomo pracodawcy to sie nie 'oplaca'. Glowa mnie boli od czytania ofert pracy, specyfikacji pracownika, obowiazkow itd. pisania tych listow motywacyjnych. Czy to wogole ma sens? A w 11 tyg przed koncem ciazy powiedza mi papa, dalej sie sama soba zajmij? Denerwuje mnie jeszcze to,ze teraz rachunek za mieszkanie plus council tax jest najwyzszy w calym moim pobycie w uk.
A moze lepszym wyjsciem bylaby aborcja?
Kolejny problem to,ze moj partner pracuje ft, od 5u lat, ale dostaje cash in hand, czyli oficjalnie nie istnieje dla uk. To tez mnie potwornie stresuje. Nie chce klamac,ze jestem sama, bo nie jestem. W sumie jestem, ale mieszkamy razem. Rachunki placimy tez po polowie.
Bylam dzis w CAB, ale byli nieczynni. Czy ktos tu widzi jakies rozwiazanie?
Ps. O zwrot podatku tez mi jakies utrudnienia robia, bo jestem na JSA, wiec musze czekac na P60 z job centre. Czy to konieczne?1wszy raz dostalam ten JSA, zarobilam 4tys funtoe na caly rok podatkowy, i kiedy bym mogla w koncu dostac jakis zwrot po tych 5u latach, to oni mi problem jakis robia.
Pytalam tez o poprzedni rok podatkowy, to oni na to,ze mam do nich wyslac list mowiacy u jkaiego pracodawcy pracowalam?!U jednego od 29/09/09 do 17/06/11. Oni mi cos poplatali w roku 2010-11...oj sie rozpisalam. Ale co sie tyczy tego powyzszego, czy jest jakies rozwiazanie tego problemu?
ODPOWIEDZ