ciaza i strata pracy / EMPLOYMENT TRIBUNAL

Dla tych, którzy stracili lub odeszli z pracy
ODPOWIEDZ [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
izaak4
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

ciaza i strata pracy / EMPLOYMENT TRIBUNAL

Post autor: izaak4 » 07 lip 2011, 20:43

uffff.......
bedzie tego duzo, ale mam nadzieje ze zjadzie sie chociaz jedna osoba ktora bedzie w stanie mi pomoc.
Na ten temat pisalam juz na wielu forach, i otrzymywalam rozne odpowiedzi, ale w zasadzie ani jedna nie byla profesjonalna, postanowilam napisac tutaj, gdyz po tym jak poczytalam na forum co ludzie tutaj wypisuja doszlam do wniosku ze jest tutaj kilku specjalistow ktorzy daja przydatne porady.
Prace w mojej firmie rozpoczelam w czerwcu 2010r (oczywiscie agencja i tak az do konca). Zawsze bylam dobrym pracownikiem, moj performance czesto byl najlepszy (na ok 80 osob), pracowalam rzetelnie itd.
W styczniu 2011r. zaszlam w ciaze. W polowie marca 2011r. poprosilam swojego menagera o 4 tyg holiday w czerwcu 2011r, podpisal i dal pisemne potwierdzenie ze po tak dlugim urlopie mam ZAGWARANTOWANY powrot do pracy! Mam to do tej pory na pismie i moze to byc bardzo wazny dowod w mojej sprawie. Jak tylko oddal mi to pismo poinformowalam go ze jestem w 2 miesiacu ciazy, powiedzial ze gratuluje :) Za 2 tyg zorganizowano mi spotkanie z cyklu "risk and assesment", zagwarantowano dogodne i bezpieczne warunki pracy, dodatkowe przerwy (np. toaleta, krociutki odpoczynek itp.) Przez kilka dni wszystko bylo ok, zwolnili mnie z ciezszych prac, ogolnie ludzie byli mili i pomocni. Niestety rozchorowalam sie, poprosilam menagera o 2 dni wolnego ( w tym czasie blam u GP (moja wizyta widnieje w komputerze, nie mogla mi przepisac rzadnych lekow ze wzgledu na ciaze, zalecila 2-3 odpoczynku w domu). Po 2 dniach gotowa bylam wrocic do pracy, ale z samego rana dostalam smsa od menagera "no longer required" -> mam go do dzisiaj! O d razu zadzwonilam i spytal dlacego? A on ze firma nie jest busy i poki co mnie nie potrzebuja! Jak to, przeciez zawsze bylam w gronie najlepszych i najszybszych pracownikow??? A teraz on mi mowi ze nie jest busy i nie ma pracy dla mnie! Od razu pojechalam do agencji i spytalam dlacego ten menager mnie zwolnil, dostalam odp ze w tlumaczeniu na polski "firma nie moze na mnie liczyc". Czyli mam tutaj do czynienia z klamstwem, bo w pracy mowi mi menager ze nei jest busy, a w agencji ze nie moga na mnie liczyc nie podajac mi rzadnego powodu takiej decyzji (dodam iz mam na to swiadka, moj maz byl ze mna w agencji). Wiecie co jest najlepsze??? Ze po 3 dniach agencja wysyla do firmy 20 nowch osob, do mnie nawet nie dzwonia!!! Pomyslalam ze dosyc tego! Udalam sie do Citizen Advice Bureu. Niby dzialaj powoli ale daja mi wskazowki co robic. Wyslalam list do agencji z prosba o wyjasnienie podowu zwolnienia, otrzymalam odp prawie nastepnego dnia (chyba sie domyslaja co kombinuje), naklamali ze wcale mnie nie zwolnili tylko firma robila redukcje personelu ( to skad te 20 nowych osob???? ) i ze w dalszym ciagu sa w stanie zaoferowac mi inna prace ( z tym ze teraz jestem prawie w 7 miesiacu , brzuch widoczny, wysla mnie gdzies do ciezkiej pracy i co?? mam ryzykowac ciaze zeby im opinie ratowac? ). tego samego dnia zlozylam wniosek w Employment Tribunal, juz dostalam odp ze zostal przyjety, wyznaczono termin sprwy na listopad, i mam sie jeszcze spotkac z Pewnym panem z Law Centre. Moja sprawa jest "podpieta" pod dyskryminacje w ciazy.
Opisalam wam moja historie. Znacie wszystkie fakty, co radzicie? Jak sobie poradzic z agencja znana w calej Angli? z pewnoscia maja swoich prawnikow, troche sie tego obawiam, ale nic nie trace, przeciez warto walczyc o swoje. O co walcze? O wyplate odszkodowania, chodzi mi o pieniadze jakie moglam zarobic do porodu.
Czy moze ktos z was sadzil sie w podobnej sprawie? Jestesmy w UK, tutaj dyskryminacja nie jest lekko traktowana!
Doradzcie mi prosze jak sie przygotowac do sprawy? Czy np wydrukowac sobie jakies prawa pracownika? Poszukac jak najwiecej swiadkow? Pierwszy raz bede w sadzie i nie mam pojecia jak to sie odbywa. Wszytsko bedzie przydatne, linki, wasze doswiadczenia...
Z gory dziekuej za podpowiedzi, bede was informowala o przebiego sprawy, trzymajcie kciuki :*
Awatar użytkownika
TomaszWiadrowski
Kontakt:

Re: ciaza i strata pracy / EMPLOYMENT TRIBUNAL

Post autor: TomaszWiadrowski » 30 lip 2011, 13:47

Witaj

Bardzo dobrze, ze walczysz, trzymam kciuki!!

Na pewno nic nie tracisz, a mozesz tylko zyskac. Pare porad:

1. Pracownicy z agencji zachowali sie strasznie glupio, gdyz mogli to wygrac bez najmniejszych problemow. Pracownicy agencyjni (tacy jak ty, zatrudnieni do pracy dla agencji) nie podlegaja takiej ochronie jak pracownicy kontraktowi, tzn. mozna z nimi rozwiazac umowe o prace z dnia na dzien bez podania przyczyny - gdyby tak to wygladalo nie mialabys zadnych szans w sadzie i mysle, ze prawnicy z agencji beda probowac podciagnac ta sytuacje pod ten przepis.
2. Dlatego musisz zdobyc wszelkie mozliwe dokumenty (zeznania swiadkow, e-maile, nagrania rozmow telefonicznych, smsy) swiadczace o tym, ze Twoja ciaza byla powodem rozwiazania z Toba umowy o prace.
3. Aby uzyskac wiecej dowodow, mozesz 'sprowokowac' agencje to napisania obciazajacych ich zeznan, np: napisac e-mail do nich, w ktorym poprosisz o wyjasnienie co wedlug agencji oznacza, ze 'firma nie moze na ciebie liczyc' - to bardzo wazne, gdyz sms od szefa 'no longer required' jest jak najbardziej w porzadku i zgodny z prawem dla osob zatrudnionych przez agencje. Jezeli firma ustosunkuje sie do wypowiedzi, ze nie mogli na Ciebie liczyc i zrobia to przez e-mail - bingo! bedzie to dowod, ze to ciaza byla dla nich jedynym problemem. Jednak, znow pojawia sie maly problem - agencja moze zaslonic sie tym, ze nie miala dla Ciebie pracy takiej, ktora odbylaby sie bez ryzyka dla Twojej ciazy, jezeli sad przychyli sie do tego, ze agencja na prawde nie miala takowej pracy i to bylo jedynym powodem tego, ze nie oferowano Ci pracy, nic nie bedzie mozna im zrobic.
4. Fantastyczne jest to, ze dostalas list o 'redukcji personelu'. Nie wiem jak ten list wyglada, ale wydaje mi sie, ze moze ich pograzyc :) Dobrze byloby zapoznac sie z trescia listu.

Porozmawiaj z Panem z Law Centre, poszukaj tez dodatkowych porad prawnych.

Angielskie trybunaly takie jak employment tribunal, to takie nie do konca formalne sady. Cos na wzor sadow polubownych. Atmosfera mimo, ze jest formalna, jest bardzo przyjazna. Mozesz wziac ze soba 'reprezentanta', ktorym moze byc nawet kolega / kolezanka. Na pewno zostaniesz dokladnie wysluchana. Radze jednak przygotowac przynajmniej pare przepisow prawnych, gdyz to Twoim obowiazkiem jest udowodnienie na jakiej podstawie dana dzialalnosc byla nielegalna, a nie sedziego. W wielu sprawach sedziowie pomagaja znalezc odpowiednie przepisy i sa ogolnie bardzo pomocni, ale aby miec pewnosc wygranej lepiej zawczasu sie przygotowac.

Powodzenia i pozdrawiam,
Awatar użytkownika
izaak4
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ciaza i strata pracy / EMPLOYMENT TRIBUNAL

Post autor: izaak4 » 03 lis 2011, 18:19

niemozliwe stalo sie mozliwym!!!!!!!!!!!!

na zlosc wszystkim tym, ktorzy we mnie nie wierzyli, zapowiadali ze nie wygram sprawy bo pracowalam przez agencje, mowie ze dopielam swego!!!!!!
Co prawda do rozprawy w sadzie nie doszlo, agencja zaproponowala mi ugode i przyjelam ich warunki gdyz w 90% spelnialy to, czego zadalam jako rekompensate :)

niestety nie moge nic wiecej napisac, gdyz obowiazuje mnie tajemica.

Zachecam dziewczyny ktore znalazly sie w podobnej sytuacji do podejmowania krokow prawnych. nie bojcie sie, walczcie!!!!!!!!!
ODPOWIEDZ