ESA

Do jakich benefitów masz prawo podczas choroby
Awatar użytkownika
Alina84

ESA

Post autor: Alina84 » 20 lis 2016, 16:57

Witam.
30 września b.r. lekarz wypisał mi zwolnienie lekarskie na okres jednego miesiąca z powodu depresji i pogarszającego się stanu tarczycy. 26 października wystawił mi kolejne zwolnienie na okres trzech miesięcy. W międzyczasie wypełniłam deklarację ESA, dosłałam wymagane dokumenty, w tym habitual and residence test. 2 listopada dostałam zwrot połowy dokumentów wraz z informacją, że moja aplikacja będzie dalej rozpatrywana. Według prawa należy odczekać 9 dni przed próbą kontaktu. Minęło 18 dni od ich notatki. I mijają prawie 2 miesiące od wystawienia zwolnienia lekarskiego. Tracę pieniądze na utrzymanie w okresie oczekiwania na pomoc i przede wszystkim mój stan zdrowia się drastycznie pogarsza. Ile czasu mogę czekać? Nie mam już pieniędzy na zapłatę czynszu, będę musiała się wyprowadzić. Nie jest możliwe dodzwonienie się do ESA i nie wiem co mam dalej ze sobą zrobić. Czy kiedykolwiek dpstanę pieniądze za L4? Proszę o pomoc i poradę.
Awatar użytkownika
pepe32

Re: ESA

Post autor: pepe32 » 05 kwie 2017, 09:26

Z tego co pamietam to maja 15 tygodni na decyzje jeśli naprawdę jesteś chorya to w szpitalu jest socjal worker pomoże ci wypełnić papiery żeby nie mieli powodów do odrzucenia wniosku
Ja na dializach napisałem sam wniosek i mi odrzucili dopiero apelacja socjal workera pomogła
Zwrócili pieniądze za okres od momentu złożenia papierów
ODPOWIEDZ