Niepełnosprawny - rejestracja w UK

Pomoc dla niepełnosprawnych
Awatar użytkownika
roger
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Niepełnosprawny - rejestracja w UK

Post autor: roger » 05 kwie 2011, 18:09

Dzien dobry wszystkim. Przyjechalem do Angli 2tygodnie temu i boje sie ze nie znajde pracy poniewaz mam niedowlad prawej reki. chcialem sie dowiedziec czy sa moze specjalistyczne agencje pracy zajmujace sie osobami niepelnosprawnymi czy cos w tym stylu i czy moge ubiegac sie o benefity; jak tak, to jak moge sie o to postarac. Z gory serdecznie dziekuje
Awatar użytkownika
cezary1234
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: cezary1234 » 28 cze 2011, 19:58

Witam,
chce odwiedzic siostre w UK i przy okazji chcialbym pojsc tam do lekarza aby okreslil moj stopien niepelnosprawnosci (w Polsce mam umiarkowany stopien) nigdy nie bylem w UK, stad moje pytanie czy ktos sie orientuje ile by kosztowalo takie badanie jesli nie jestem tam zatrudniony i nie mam ubezpieczenia?
moze mi cos doradzicie, wiedzialbym przynajmniej od czego zaczac i poprosilbym siostre zeby mi zalatwila ewentualna wizyte u lekarza,
z gory dzieki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
TomaszWiadrowski
Kontakt:

Post autor: TomaszWiadrowski » 30 lip 2011, 14:35

Cezary: niestety nie wiem i nie rozumiem co chcesz przez to uzyskac

Roger: poczytaj poprzednie posty, a juz szczegolnie jeden przed toba. W skrocie: nie uzyskasz pomocy jesli w Anglii nie pracowales.

Prosze sie nad tym zastanowic, gdyby to bylo mozliwe to 50 milionow ludzi z biedniejszych krajow w jeden dzien przeniosloby sie do Anglii i zarzadalo zasilkow pielegnacyjnych, dla bezrobotnych, doplat do emerytur, itd... to jest niemozliwe i dlatego sa takie przepisy, ze aby w danym kraju miec prawo do pomocy socjalnej trzeba najpierw w tym kraju legalnie przebywac jako rezydent (a nie jako turysta). Prawo do rezydentury uzyskuje sie miedzy innymi przez legalna prace przez okreslony czas (dla obywateli Unii uzyskuje sie je po okresie przejsciowym 3 miesiecy od przyjazdu i rozpoczecia pracy).

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
04peter

Post autor: 04peter » 13 paź 2011, 12:44

Witam mam pytanie 2lata temu miałem wypadek w pracy od tamtej pory kuleje na prawoł noge prawdopodobnie mam zerwane wiązadła miesnia pachwinowego,chodze na rechabilitacje ale nikt nie jest w stanie powiedziec czy kiedyś przestanie bolec mnie pachwina i czy kiedys bende mogł normalnie chodzic. Czy moge uzyskac status niepełnosparwnego jesli tak jak mam to zrobic , jesli ktos wie prosze o pomoc obecnie 6 tydz jestem na zwolnieniu i nie wiadomo kiedy wroce do pracy.Od wypadku nie jestem wstanie wykonywac wszelkich prac domowych prosze o pomoc rade dzieki
Awatar użytkownika
sylwia31

Post autor: sylwia31 » 21 sty 2012, 19:37

Mam poważny problem otóż wybieram się wkrótce do UK z 7letnim synem .Chciałabym się dowiedzieć czy z uwagi na to że dopiero przyjechałam,nigdy tu nie pracowałam a dokonam pierwszych rejestracji to będzie mi się należały zasiłek rodzinny,czy zasilek na niepełnosprawne dziecko ,czy tez moze przysługiwać będą mi inne benefity,może jakies pieniążki na mieszkanie. Coś tu w PL słyszałam możliwe równiż że to nie pełne info.Proszę o pomoc ludzi dobrej woli .Jesli ktos zaoferuje pomoc bede wdzieczna.Zlosliwcom z gory dziekuje. (flower) Ewentualnie jak mnie ktos pokieruje bede wdzieczna. (giggle)
Awatar użytkownika
michalzgorzak

Post autor: michalzgorzak » 21 paź 2012, 17:34

Witam w Marcu wybieram się do UK. Poczytałem poprzednie posty i wiem ze o benefity mogę się starac po okresie 3 m-sc od przyjazdu lub podjęcia pracy w pl mam znaczny stopień niepełnosprawnośći. Pytanie moje gdzie najpierw muszę się udać by taką pracę dostać czy muszę gdzieś sie dodatkowo rejestrować itd.. dziękuję za odp. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mysza_ltn

Post autor: mysza_ltn » 23 paź 2012, 21:17

04peter pisze:Witam mam pytanie 2lata temu miałem wypadek w pracy od tamtej pory kuleje na prawoł noge prawdopodobnie mam zerwane wiązadła miesnia pachwinowego,chodze na rechabilitacje ale nikt nie jest w stanie powiedziec czy kiedyś przestanie bolec mnie pachwina i czy kiedys bende mogł normalnie chodzic. Czy moge uzyskac status niepełnosparwnego jesli tak jak mam to zrobic , jesli ktos wie prosze o pomoc obecnie 6 tydz jestem na zwolnieniu i nie wiadomo kiedy wroce do pracy.Od wypadku nie jestem wstanie wykonywac wszelkich prac domowych prosze o pomoc rade dzieki
Jeśli będziesz ciągle na zwolnieniu, będziesz miał komisje lekarska na ktorej stwierdza czy jestes zdolny do powrotu do pracy czy nie.
michalzgorzak pisze:Witam w Marcu wybieram się do UK. Poczytałem poprzednie posty i wiem ze o benefity mogę się starac po okresie 3 m-sc od przyjazdu lub podjęcia pracy w pl mam znaczny stopień niepełnosprawnośći. Pytanie moje gdzie najpierw muszę się udać by taką pracę dostać czy muszę gdzieś sie dodatkowo rejestrować itd.. dziękuję za odp. Pozdrawiam
Pytanie jest, czy twoja niepelnosprawnosc umozliwi ci prace gdziekolwiek?
sylwia31 pisze:Mam poważny problem otóż wybieram się wkrótce do UK z 7letnim synem .Chciałabym się dowiedzieć czy z uwagi na to że dopiero przyjechałam,nigdy tu nie pracowałam a dokonam pierwszych rejestracji to będzie mi się należały zasiłek rodzinny,czy zasilek na niepełnosprawne dziecko ,czy tez moze przysługiwać będą mi inne benefity,może jakies pieniążki na mieszkanie. Coś tu w PL słyszałam możliwe równiż że to nie pełne info.Proszę o pomoc ludzi dobrej woli .Jesli ktos zaoferuje pomoc bede wdzieczna.Zlosliwcom z gory dziekuje. (flower) Ewentualnie jak mnie ktos pokieruje bede wdzieczna. (giggle)
A czy przeczytala pani posty powyzej?? Wyraznie bylo tam powiedziane ze nikt nie dostaje benefitow za sam przyjazd do UK... Po nabyciu praw rezydenta (po 3mcach pracy) mozna zaczac cala procedure starania sie o benefity, nikt nie dostaje ich na ladne oczy. Co do niepelnosprawnosci to UK nie akceptuje dokumentow z PL, tutaj trzeba ustanowic ewentualny stopien niepenosprawnosci i co za tym idzie ewentualne benefity.
Pytania zadajemy na forum- nie odpowiadam na PW!
Awatar użytkownika
michalzgorzak

Post autor: michalzgorzak » 24 paź 2012, 10:45

W PL pracuję bez problemów juz prawie od 10 lat, moja niepelnosprawnosc polega na niedorozwoju kończyn górnych. Ja sam osobiście nie widze przeciwskazań do podjęcia jakiejkolwiek pracy :) pzdr.
Awatar użytkownika
mysza_ltn

Post autor: mysza_ltn » 25 paź 2012, 20:49

Tak jak pisalam wczesniej, nie akceptuja tutaj zaswidczen o niepelnosprawnosci z PL. Dlatego od nowa ubiegac sie o takie cos tutaj. Nie mam pojecia natomiast jak i gdzie...
Pytania zadajemy na forum- nie odpowiadam na PW!
Awatar użytkownika
michalzgorzak

Post autor: michalzgorzak » 30 paź 2012, 21:38

Dziękuję ci bardzo za info.
Pzdr.
ODPOWIEDZ