osoby niepelnosprawne w UK

Pomoc dla niepełnosprawnych
ODPOWIEDZ [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
r.makowski
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

osoby niepelnosprawne w UK

Post autor: r.makowski » 27 maja 2013, 15:13

Witam! mam prosbe do wszystkich ktorzy przegladaja forum a mianowicie choruje dluzszy czas na epilepsje i obecnie przebywam w Anglii. Chcialbym wiedziec gdzie zdobyc orzeczenie o niepelnosprawnosci, czy wystarczy tylko wizyta u swojego lekarza neurologa i on to wystawia, czy trzeba sie gdzies indziej udac, kolejne moje pytanie to gdzie sie wyrabia karte dla osob niepelnosprawnych. Wiem ze benefity jesli chodzi o pomoc materialna sie zalatwia w jobcenter, czy tam rowniez sie zalatwia chocby orzeczenie o niepelnosprawnosci. Kolejne moje pytanie to ile wynosi wysokosc benefitow dla osob ktore posiadaja epilepsje tak mniejwiecej, wiem ze wszystko zalezy od lekarza tak. Bede wdzieczny jakakolwiek odpowiedz, pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
mysza_ltn
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: osoby niepelnosprawne w UK

Post autor: mysza_ltn » 27 maja 2013, 21:19

Po pierwsze: taki temat już był: http://www.benefity.org.uk/forum/czy-ep ... t1070.html Najpierw poczytaj, a jak nie znajdziesz odpowiedzi to wtedy napisz pytanie... (fall)

Po drugie: mylne jest twoje pojecie, ze osoby chorujace na epilepsje sa traktowane inaczej- i otrzymuja specjalne benefity... Owszem to choroba, ale ludzie z epilepsja tez pracuja.

W UK na epilepsję choruje ponad 600,000 osób. Sa specjalne centra pomocy, infolinie, fora i strony internetowe- wystarczy poszukac: http://www.epilepsy.org.uk/ (ulotka informacyjna jest także w języku polskim).
Pytania zadajemy na forum- nie odpowiadam na PW!
Awatar użytkownika
r.makowski

Re: osoby niepelnosprawne w UK

Post autor: r.makowski » 28 maja 2013, 08:13

Ok dzieki, napewno poczytam. W UK jestem od niedawna dlatego pytam tak, po za tym angielskiego nieznam na tyle zeby rozmawiac na temat neurologicznych, dopiero co chodze do szkoly. Dzieki za odpowiedz, pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ