Nadchodzi trudny okres...

Różne sprawy
ODPOWIEDZ [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
surreyboy28
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Nadchodzi trudny okres...

Post autor: surreyboy28 » 04 lip 2010, 22:38

witam serdecznie Wszystkich uzytkownikow b.org.uk...jestem tu nowy w sumie od dzisiaj...studiuje to forum od kilku godzin i przyznam szczerze ze problemow tutaj duzo roznej masci...porad co mnie cieszy jeszcze wiecej
wiec ja tez poprosze o porade...za niecale 2 tygodnie sprowadzam tutaj swoja rodzinke (zone i dwojke dzieciaczkow), nie moglem wczesniej z wielu powodow...ze wzgledu na prace musialem wstrzymac sie prawie ze do samego konca z wynajeciem mieszkania i tu zaczyna sie pierwszy problem...jeszcze go nie mam...przegladam lokalne ogloszenia i strony z agencji...i w zwiazku z tym mam pytanie - ile sie czeka na podpisanie umowy od momentu znalezienia mieszkania?
idac dalej...zakladajac ze poszukiwania sie skoncza pomyslnie i podpisze umowe - jak sie zabrac za temat HB i jak juz czytalem czeka sie na niego roznie? ...przyznam szczerze ze opcja zalatwiania tych wszytskich benefitow jakie by one nie byly to jest na dzien dzisiejszy horror z najwyzszej polki...wiem czesc z was juz ma to za soba...ja tak naprawde nie wiem za co sie zabrac...
co jest wazniejsze CB czy HB? czy o oba mozna sie starac niezaleznie? kiedy zalatwiac WTC lub CTC? i chyba najwazniejsze gdzie mozna sie zaczac ubiegac o mieszkanie council'owskie...zaczynam sie bardzo stresowac tym przylotem mojej rodziny a nie chcialbym ich zawiezc...pomocy!!! najwazniejsze zeby znalezc lokum ale co potem??? prace mam od 7 miesiecy a kontrakt na prawie 5 lat wiec zaplecze mam tylko czy mi wystarczy po wszytskich obcinkach zostaje mi 1250 F wiem ze dla dwojki dzieci nie znajde innego mieszkania jak tylko 2 bedroom bo zaden landlord nie zgodzi sie na to...ceny takich mieszkan to od 550-650 funtow, wyzszej ceny nie biore pod uwage...ile za tem moga wynosic oplaty miesiecznie za prad/gaz/council tax??? czy zmieszcze sie w 200 F??? ile moge dostac HB? i czy przy pensji 1250 F i ewentualnym HB dostane jakis WTC lub cos innego??? CB na pewno bo on sie nalezy kazdej rodzinie majacej dzieci...prosze o pomoc i odpowiedzi na powyzsze watpliwosci z gory wam wszystkim dziekuje za pomoc
pozdrawiam goraco
marcin
Awatar użytkownika
asiamamaemilii
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nadchodzi trudny okres...

Post autor: asiamamaemilii » 05 lip 2010, 00:32

NiN dla twojej zony i CB dla dzieci. ja zlozylam wpierw o hb czekajac wciaz na CB i mimo ze w aplikacje wpisalam ze mam corke pani w councilu powiedzila mi ze musze miec nr CB. Jesli nie pobierasz rodzinnego w Pl skladaj o CB juz teraz, po przyjezdzie dzieci zaraz WTC i CTC Pozniej benefity WTC I CTC i na koncu HB.
Tu masz fajny kalkulator benefitow mi wyliczyl praktycznie idealnie
https://www.turn2us.entitledto.co.uk/en ... lator.aspx

Ja na mieszkanie czekalam 10 miesiecy ale mialam niska potrzebe band D. znajomi z bandem C czekali 4 mce. Za to mieszkanie dostalam nowiutkie prawie 70m, w bardzo dobrej okolicy, a i ja mam mieszkanie ze spoldzielni nie councilu. Papiery na mieszkanie skladasz w lokalnym councilu.
Moje miesieczne oplaty to ; 300f rent 103 council, 20 gaz, 20 prad, 28 woda , do tego internet , abonamenty za tel w tym tez stacjonarny i ubezpieczenie auta to ok 100f . Maz zarabia od 242 f tyg na reke , obcieli mu godz. Wtc plus CtC to 55 ja pracuje 15 godz tyg mam 87 f plus Cb 20,3. Dajemy rade raczej bezz problemow.
Ja na benefity nie czekalam dlugo na Cb ok 4 mcy , na WTC i CTC ok 3 tyg . Ale wiem ze sa ludzie ktorzy czekaja miesiacami.
Nie wiem gdzie mieszkasz ale moze szukaj mieszkania z ogloszen w gazecie wiesz prosto od landroda zawsze to taniej.
Awatar użytkownika
asiamamaemilii

Post autor: asiamamaemilii » 05 lip 2010, 00:41

Ps od znalezienia mieszkania do podpisania umowy to zwykle byl nastepny dzien, a wprowadzasz sie jesli mieszkanie jest wolne praktycznie kiedy chcesz. Pamietaj tez ze agencje biora czesto poza kaucja i rentem za pierwszy miesiac dodatkowe opalty typu za aplikacje za referencje itp.
Powodzenia w szukaniu:)
Awatar użytkownika
surreyboy28

Post autor: surreyboy28 » 05 lip 2010, 08:55

dzieki wielkie za opd asiamamaemili...pytanie ktore mi sie nasuwa od razu...
moja zona bierze jeszcze w polsce za lipiec CB wiec mozemy sie ubiegac dopiero od sierpnia...czy mozemy natomiast starac sie o WTC i CTC jednoczesnie w sierpniu razem z CB? przylatujemy tu do UK 26.07 tak mam wykupione loty wiec od sierpnia mozemy zaczac dzialac...
analizujac twoja odpowiedz zastanawiam sie jak jest w rzeczywistosci poniewaz moj kolega wynajmujac 3 bedroom za 700 f przy zarobkach ok 1500 f na reke dostal HB w kwocie 200 f przed CB o ktory ciagle sie stara czy to mozliwe, skoro najpierw w councilu pytaja o nr CB???
czy to naprawde jest tak pokrecone czy tylko mi sie wydaje??? :D:D pozdrawiam
Awatar użytkownika
asiamamaemilii

Post autor: asiamamaemilii » 05 lip 2010, 09:20

Widzisz wszystko zalezy od councilu, w moim pytaja o CB , pani powiedziala mi ze musze miec ten numer ref CB, mimo ze pokazalam jej akt urodzenia coreczki. wydaje mi sie ze moze to dla nich jakis dowod ze dziecko tu jest na twoim utrzymaniu? Jeszcze zanim dostalam odp z CB zadzwonilam tam i pani podala mi ten numer tzn przyslali mi go za kilka dni do domu. Co council to obyczaj? a moze zalezy tez to od osoby ktora przyjmuje twoje dokumenty. Wysokosc HB zalezy tez przeciez od zarobkow ja za mieszkanie place tylko 300f , gdzie razem z wtc i Ctc mam ok 1650 na reke miesiecznie, trudno bym jeszcze HB dostawala.
Co do reszty pytan tak mozecie starac sie razem w sierpniu .
Awatar użytkownika
violenka1981

Post autor: violenka1981 » 09 lip 2010, 17:14

Mnie do Anglii ściągnął mój partner po roku pracy tutaj. Sytuacja troche podobna do Twojej. Mieliśmy jedno dziecko. Jako pierwsze po przyjezdzie tutaj wyrobiłam sobie NIN i pozwolenie na prace. Nastepny był CHB, na którego przyznanie czekalismy cały rok ponieważ między departamentami zgubili moją aplikacje i musiałam wypełnić nową i tak trzy razy... samo życie.. potem zadzwoniliśmy do taksów, tam podczas rozmowy telefonicznej sprawdzili czy sie kwalifikujemy do CTC i WTC, po czym przysłali aplikacje do wypełnienia. To juz poszło szybko, kwestia kilku tygodni. W miedzy czasie znalazłam prace na 17,5 godz.tygodniowo, nasz wtedy 3,5 roczny synuś poszedł do szkoły, gdzie bez problemów się zaklimatyzował. Nastepnie złożyliśmy wniosek na mieszkanie kansilowskie w lokalnym kansilu, dodam że mieszkaliśmy w jedno sypialniowym flacie, przyznali nam grupe C. Pół roku póżniej urodziła nam się córeczka i automatycznie punktacja tak nam skoczyła ze z grupy C wskoczyliśmy na A z 95 punktami po czym dostaliśmy pierwsze zaaplikowane mieszkanie. W sumie po roku od wpisania sie na listę oczekujących. Trochę gorzej było z housing benefitem. Ale po kilku miesiącach oczekiwania i odwiedzania kansil tydzień w tydzień i ten nam przyznali pomyślnie...
Trochę to wszystko trwało, ale warto było czekać... Tobie też napewno się uda, głowa do góry... Powodzenia i wytrwałości życzę :-)
ODPOWIEDZ