Wypadek [mąż miał wypadek w pracy]

Zdarzył ci się wypadek? Zapytaj o pomoc
Awatar użytkownika
Mami_Marta
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Wypadek

Post autor: Mami_Marta » 05 cze 2009, 08:59

Mam pytanie.Maz poszedl do lekarza,gdyz od kilku dni zle sie czul(Oslabienia,wymioty,potworne bole glowy).Lekarz dal mu zastrzyk,przerozne lekarstwa.Powiedzial ze dopiero teraz ma objawy po wypadku.Kazal odpoczywac.Wystawil sicknote.Zwolnienie na 7 dni.Nastepnego dnia zanioslam do agencji.I teraz nie wiem czy agencja bedzie mu placila SSP czy dodatkowo musi wypelniac aplikacje?Dzisiaj juz piatek(zwolnienie tyczylo sie tego tyg.).Czytalam ze SSP placony jest dopiero po uplywie 4dni.Czyli zostaje jeden dzien??Maz pracowal od poniedzialku do piatku.Wiec jak to bedzie liczone.Czy zaplaca tylko za jeden dzien.Dodam ze tydz.wczesniej maz wzial 2 dni holiday i 2 dni byl w pracy?Nie mam zielonego pojecia jak z tym jest.Prosze o pomoc.Jesli czegos nie powiedzialam dopisze. :-S
Awatar użytkownika
TakaSobieJa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Post autor: TakaSobieJa » 05 cze 2009, 10:47

Pisalam wczesniej i powtarzam musicie przeczytac umowe o prace co ona mowi na temat chorobowego.
Pozytywne nastawienie nie rozwiąże naszych problemów, ale może da się
w ten sposób przekonać ludzi, że warto próbować.
Henry Albraight
Awatar użytkownika
mysza_ltn

Post autor: mysza_ltn » 05 cze 2009, 19:54

Jesli to praca przez agencje, to nie sadze aby mieli umowe w domu, bardzo czesto agencje nie daja nawet kopii umowy...
Pytania zadajemy na forum- nie odpowiadam na PW!
Awatar użytkownika
TakaSobieJa

Post autor: TakaSobieJa » 05 cze 2009, 20:24

Jezeli nie umowe to spisane warunki pracy - skad ktos ma wiedziec na jakiej zasadzie pracuje??

Umowa moze byc ustna ale warunki pracy NIE.
Henry Albraight
Awatar użytkownika
fafi

Re: Wypadek [mąż miał wypadek w pracy]

Post autor: fafi » 07 gru 2009, 14:25

Witam ,mam pytanko dotyczace ubezpieczenia na życie ,niezawsze sie mysli o takich sprawach ,wiadomo w polsce pracuje sie to sie jest ubezpieczonym w zakładzie pracy ,a tu w u.k jak to wygłada ,córka chodzi tu do szkoły czy szkoła ją ubezpiecza ,czy nie. Mąż jest samozatrudniającym czy sam sie powinien ubezpieczyc czy to jest w skladkach ktore opłaca ,o ubezpieczeniach tutaj zupełnie niemam pojecia.Może polecicie jakies ubezpieczenie.
Awatar użytkownika
TakaSobieJa

Re: Wypadek [mąż miał wypadek w pracy]

Post autor: TakaSobieJa » 07 gru 2009, 15:43

Takie skladki nalezy oplacac indywidualnie. Jednakze nie jest tak jak w Polsce i nie musisz posiadac takiego ubezpieczenia aby otrzymac odszkodowanie - jezeli wypadek jest spowodowany z czyjejs winy.
Henry Albraight
Awatar użytkownika
madzia2231

Re: Wypadek [mąż złamał nogę na urlopie w Polsce]

Post autor: madzia2231 » 20 gru 2010, 09:46

Witam!!mam małe pytanko: mój mąż przyleciał na święta do Polski i ...złamał noge na lodzie..pracuje w Anglii legalnie,ma NIN, chciałam się dowiedzieć czy może liczyć na jakieś odszkodowanie?i jakie dokumenty musi złożyć aby się o nie ubiegać?dodam jeszcze że urlop kończy mu się 18-go stycznia ale nie będzie w stanie wrócić do pracy na czas przez gips na nodze.... z góry dziękuje za pomoc i czekam na szybką poradę... :-) pozdrawiam!!!
ODPOWIEDZ