pytań kilka, proszę o pomoc.

O benefitach związanych z mieszkaniem
Awatar użytkownika
maciek89

pytań kilka, proszę o pomoc.

Post autor: maciek89 » 22 mar 2014, 15:56

Witam wszystkich serdecznie. Proszę o konstruktywne podpowiedzi, jako że jest to mój pierwszy post, chciałbym podziękować za bardzo dobre opracowanie poradników dotyczących benefitów. A więc tak w drugiej połowie maja przylatuję do uk, miasto Oxford. Nigdy nie miałem zamiaru opuszczać kraju, lecz sytuacja zmieniła się bardzo dynamicznie. W pierwszym etapie emigracji zamieszkam wraz z bratem który tu mieszka i pracuje ponad rok. Jednak że będzie to wyglądało w sposób przypominający tragikokomedię. Dom kilku pokojowy zamieszkały przez różnych obcych sobie ludzi, i w tym wszystkim my 2 w pokoju 10m2. I tu jest moje pierwsze pytanie, rozumiem że ja nie mam jeszcze na co liczyć, ale czy mój brat może w takiej sytuacji wystąpić o benefity mieszkaniowe, zależy mi na dopłacie do mieszkanka typu studio flat, biorąc pod uwagę że jego zarobki miesięczne oscylują w granicach ok 1200Ł msc, ja będę zarabiał zapewne najniższà krajową. Chodzi poprostu o zamieszkanie tylko z bratem bez innych ludzi, są na rynku takie kawalerki, sprawdzałem na gumtree. Czy możemy złorzyć wniosek, jeżeli tak to kiedy i jak najlepiej, najmniej boleśnie to przeprowadzić. Dodam tylko że będę wylatywal sam, 3 dzieci i żona narazie zostaną w PL, proszę o podpowiedź.
Awatar użytkownika
TakaSobieJa

Re: pytań kilka, proszę o pomoc.

Post autor: TakaSobieJa » 23 mar 2014, 01:01

Przyznanie HB jest zalezne od dochodu i oszczednosci aplikanta , dodam , ze osoby samotne z dochodem £1200 msc moga nie zakwalifikowac sie do HB.
Pozytywne nastawienie nie rozwiąże naszych problemów, ale może da się
w ten sposób przekonać ludzi, że warto próbować.
Henry Albraight
Awatar użytkownika
maciek89

Post autor: maciek89 » 23 mar 2014, 05:29

Jeżeli chodzi o oszczędności to nie ma ich wiecej niż 1000ł, a on figuruje jako związek partnerski, nażeczona jest w PL z dzieckiem które urodziło sie w uk. I nie mają domu/mieszkania własnego ttlko wynajmują w pl, on jest jedynym zywicielem
Awatar użytkownika
TakaSobieJa

Post autor: TakaSobieJa » 23 mar 2014, 11:17

To akurat nie ma znaczenia przy HB . Owszem ... Mialoby gdyby partnerka z dzieckiem przyjechalaby tu i chcialaby z nim zamieszkac. Wowczas ma szanse na zakwalifikowanie sie do HB
Pozytywne nastawienie nie rozwiąże naszych problemów, ale może da się
w ten sposób przekonać ludzi, że warto próbować.
Henry Albraight
Awatar użytkownika
maciek89

Post autor: maciek89 » 23 mar 2014, 13:04

ok, dziekuje za info.
Awatar użytkownika
pawelek44

Post autor: pawelek44 » 04 kwie 2014, 09:32

Z tego co wiem nie można liczyć na benefity przy takich zarobkach, aczkolwiek nie jestem pewien :)

kosy spalinowe paczka do polski
ODPOWIEDZ