Czy samotna matka splaci mortgage z zasilku macierzynskiego

O benefitach związanych z mieszkaniem
Awatar użytkownika
Alicja

Czy samotna matka splaci mortgage z zasilku macierzynskiego

Post autor: Alicja » 10 wrz 2014, 10:43

(hej) Witam. Jestem w ciazy I szukam mieszkania (bedzie to mortgage). Rata za mieszkanie bedzie wynosila okolo £700. Pracuje full time i na macierzynskie wybieram sie tydzien przed porodem. Na macierzynskim przed pierwsze 6 tygodni dostane 90% wyplaty tygodniowo, pozniej okolo £135 tygodniowo. Alimenty na dziecko beda wynosily okolo £300 na miesiac (czy takie ailments dostane sie od razu po narodzinach dziecka?) , wiec moj miesieczny dochod bedzie wynosil okolo £860. Po splacie raty na zycie nie zostanie zbyt wiele. Moje pytania: czy na czas urlopu macierzynskiego bede mogla dostac jackas pomoc finansowa od panstwa? Jesli nie, to znaczy ze musze przerwac macierzynskie I wrocic nieco miesiac po porodzie do pracy by moc splacac mortgage? Czy lepiej bedzie jesli wstrzymam sie z kupnem mieszkania I dostane dofinansowanie do oplaty za czynsz za wynajmowane mieszkanie ( z oszczednosciami powyzej £16000 housing benefit nie przysluguje, wiec to tez jest problem, nie wiem, moze w skarpecie mozna ukryc). Jesli sie teraz wstrzymam to pozniej bedzie mi jako samotnej matce z dzieckiem trudniej dostac mortgage. Bardzo prosze o odpowiedzi, wszelkie wskazowki I rady.
Awatar użytkownika
Moder_20

Re: Czy samotna matka splaci mortgage z zasilku macierzynski

Post autor: Moder_20 » 29 paź 2014, 12:53

Odpowie ktoś?
ODPOWIEDZ