Problemy z macierzyńskim

Jeśli aplikujesz samodzielnie. Konkretne pytania. Tłumaczenia
Awatar użytkownika
Angelie

Problemy z macierzyńskim

Post autor: Angelie » 12 lip 2010, 12:35

Witam
Mam pytanie odnośnie macierzyńskiego.Jak wygląda sprawa z wypłatą SMP.Pytam bo jestem od 8 tygodni na urlopie.Od początku szef coś mi kręci z wypłatą należnych pieniędzy, drugi miesiąc z rzędu nie wypłacił mi wszystkiego co mi się należy.Jak narazie mam zapłacone za 5 tygodni.Byłam w Job Center i dali mi formularz który szef ma podpisać,że nie może lub nie jest w stanie mi płacić.Niestety on nie chce tego zrobić.Nie wiem co mam dalej robić.Druga sprawa - słyszałam,że pracodawca płaci macierzyński przez 6 tygodni a potem wypłaca go Job Center - czy ja to mam zgłosić żeby mi płacili czy to jest obowiązkiem pracodawcy?
Awatar użytkownika
mysza_ltn

Re: Problemy z macierzyńskim

Post autor: mysza_ltn » 12 lip 2010, 21:48

Powiedzieli Ci dobrze, bo jesli pracodawca nie płaci- moze być w stanie upadlości (formalnej), a jeśli tak jest, to SMP wyplacać będzie HMRC:
If your employer does not pay you SMP because they are insolvent, payment will be made by Her Majesty’s Revenue and Customs (HMRC). They will only do this when your employer has been formally declared insolvent. HMRC will take over the payment from and including the week of insolvency. Any payments before that date must be paid by your employer.[...]
Jednak pracodawca nie chce wypelnic tego wniosku, wiec moze nie jest w stanie upadlosci... ja bym na twoim miejscu udala sie do prawnikow, np. do CAB-u, niech oni sie tym zajma...
Pytania zadajemy na forum- nie odpowiadam na PW!
ODPOWIEDZ