Oszukana przez Cyganów

Tu opisujemy przypadki oszustw i wyłudzeń benefitów
Awatar użytkownika
madllenS

Oszukana przez Cyganów

Post autor: madllenS » 26 mar 2009, 22:17

Witam wszystkich. Jestem samotną matką wychowującą 1,5 roczną córeczkę. Mam chyba wielki problem, nie wiem co robić. Być może ktoś mi doradzi co zrobić w moim przypadku, po krótce opiszę swój problem. Mianowicie od października siedzę w Anglii, na samym początku mieszkałam u Cyganki, która zaoferowała mi pomoc dotyczacą załatwienia dla mnie pracy, wszelkich dokumentów, benefitów, założenia konta bankowego itd. Podawała wszędzie swój adres zamieszkania. Powiedziała bym wróciła do Polski bym pozamykała wszelkie sprawy tzn. rodzinne, urząd pracy i wróciła za jakiś czas, aż da mi znać, że ma dla mnie pracę. Wciąż kręciła i przedłużała wszystko więc sama postanowiłam pojechać do Anglii spowrotem. Zamieszkałam u znajomej, znalazłam sobie dorywczą pracę, nie mając pojęcia, że Cyganka zarejestrowała mnie na samozatrudnieniu oraz poskładała za mnie wszelkie dokumenty o benefity. Kiedy u niej mieszkałam zaginęły mi wszystkie papiery oraz dowód osobisty. Kiedy wróciłam do Polski zgłosiłam fakt zaginięcia dowodu, wróciłam do Anglii i już od tego czasu zaczęłam legalnie pracować, wpłacać regularnie na swoje konto pieniądze, kiedy pozmieniałam w banku dane, zastrzegłam poprzednią kartę którą przechwycili Cyganie (którzy już zdołali wyciągnąć mi z konta zwrot z Child Benefit i żerując na Tax Credit). Od dwóch tygodni nie dostaję już na konto pieniędzy z Child Benefit oraz został mi wstrzymany bądż już wyłudzony przez Cyganów Tax Credit z wyrównaniem od października;( Kiedy zadzwoniłam w swojej sprawie do Home Office nie chciano mi udzielić żadnych informacji. Obawiam się że Cyganie znając wszelkie moje dane, wyłudzili od Państwa pieniądze należące się mi oraz mojemu dziecku. Co mam teraz zrobić? Do kogo się zgłosić? czy istnieje możliwość, że na mój dowód zmienili konto Bankowe na które otrzymali moje pieniądze... co można zrobić, by wszystko wróciło do normy...
Awatar użytkownika
admin
Administrator

Re: Oszukana przez Cyganów

Post autor: admin » 26 mar 2009, 23:37

Sądzę, że sprawę powinnaś jak najprędzej zgłosić policji (angielskiej) - dokładnie opisać sytuację, podać nazwiska i adres owych Cyganów. Twój przypadek do czubek góry lodowej. Trzeba wreszcie zacząć temu przeciwdziałać. Jeśli nie znasz dobrze angielskiego nasz sponsor zapewni ci tłumacza na czas wizyty w komisariacie.
Awatar użytkownika
madllenS

Post autor: madllenS » 27 mar 2009, 08:41

Kiedy ludzie u których mieszkam zadzwonili do mnie ze nawiedziło mnie u nich 4 "wielkich Cyganów", zadzwoniłam na policję, złożyłam zeznania telefoniczne z polskim tłumaczem. W poniedziałek wstawię się na policji osobiście. Tak na prawdę obawiam się tej rasy ludzi, są bardzo źli i zawistni;( Od tygodnia dzwonią do mnie z zastrzeżonego nr, dzwonią po znajomych by uzyskać informację gdzie się ukrywam.
Mój problem polega też na tym jak spowrotem odzyskać wolność i wszystko to co należeć powinno się mi i mojemu dziecku?
Poprosiłam koleżankę by poszła ze mną do revenue, odzyskała nr insiurans, przy okazji zmieniłyśmy adres, zadzwoniła do self-empoyed, że istnieje możliwość podawania się w moim imieniu, pytałam czy można ustanowić jakieś zabezpieczenie, poinformowali mnie, że skoro nastapiła zmiana adresu to nikt już nic nie zmieni, a jednak... W banku zgłosiłam przywłaszczenie dokumentów oraz krzadzież dowodu oni również zapewniali mnie, że nikt nieupoważniony nie skorzysta z mojego konta, zablokowali kartę, przysłali mi nowe hasła, nową kartę. A mimo zastrzeżenia dowodu, zmiany danych, bo w tej chwili legitymuję się paszportem, Cyganie uzyskali wszelkie informacje o mnie, o moim zamieszkaniu, zatrzymali benefity, badź zmienili sposób ich dostarczania;( Kiedy zadzwoniłyśmy z koleżanką by dowiedzieć się o co chodzi, powiedziano nam, ze nie mogą mi udzielić żadnej odpowiedzi. Jak to jest? Dlaczego ktoś obcy posługuje się bez problemu moimi danymi, a ja nic nie mogę zrobić. Czy jedyne wyjście odkręcenie tej sytuacji to księgowa? Muszę znowu się przeprowadzić, zmienić na nowo dane, ale jak to zrobić by moje dane były całkowicie zastrzeżone, ukryte i osoby nieupoważnione nie miały do nich wglądu??? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mysza_ltn

Post autor: mysza_ltn » 27 mar 2009, 11:43

Niestety w Anglii są specjalne strony do których za dostęp się placi- i można znaleźc tam każdego... Wpisujesz imię, nazwisko i to wystraczy aby ktoś mógł Cię znaleźc.... Mnie osobiście to się nie podoba, ochrona danych osobowych powinna byc-tymczasem w UK to chyba nie obowiązuje....
Co do Twojej historii- to faktycznie nie jest ciekawa...Ja bym zmieniła sobie w ogóle konto, w innym banku, żeby nie mieli dostepu do niego, a co z Twoimi dokumentami?? Masz nowe??
Można by zgłosic sprawę do defraudacji benefitów- ale nie wiem czy by to nie zaszkodzilo bardziej... bo wszystko jest na Twoje nazwisko, jak im udowodnisz że nie mialaś dostępu do tego wszystkiego?? Sama nie wiem co bym zrobila na Twoim miejscu... A co na to policja?? Może poproś o jakąs ochronę, powiedz że grozili Ci, zadzwon do CAB-u, poproś o spotkanie- najlepiej by bylo gdybys poszła na policje i opowiedziała im wszystko- jak nie będą ci chcieli pomóc to powiedz że nie wyjdziesz stąd dopóki Ci nie pomogą, bo boisz sie o swoje życie- ja bym tak zrobila!! Odzywaj się na bierząco- może razem coś wymyslimy!
Pytania zadajemy na forum- nie odpowiadam na PW!
Awatar użytkownika
saftaja1

Post autor: saftaja1 » 10 sie 2012, 08:39

W glowie sie nie miesci co moga zrobic z twoja tozsamoscia! Cyganeria to wiadome ze przekrety i zlodzieje.Dlaczego wogule zaufalas cyganow na pierwszym miejscu? Zapozno na lamenty,ja bym zglosil na policje jak Tobie doradzaja przedmowcy. Moze ich zlapia pewnie jakas szajka. Badz czujna i nie ufna tego sie nauczylem na wyspach-niestety. Mam nadzieje ze se wszystko jakos Tobie ulozy pozdrawiam
Awatar użytkownika
AgnusUK

Post autor: AgnusUK » 19 lis 2012, 00:16

A ja wam powiem jedno i po to się zarejestrowałem. Każdy kto miał do czynienia z cyganami w UK powie to samo. Może i mają jakiś dar przekonywania ale wszyscy wiemy że są to ... w 98% niepiśmienni i "nieczytaci". Ich wykształcenie kończy się na poziomie szkoły podstawowej a tu udają wielkich "co to nie ja". Przez ostatnie 3-4 lata miałem okazję obserwować ich przekręty. Jakiś czas byłem zmuszony przez sytuację wynająć u nich pokój a potem nawet cały dom ale nie mogłem się doprosić np wymiany kuchenki gazowej bo się zepsuła czy pralki a ostatnio naprawy cieknącej rury w kuchni. Przychodzili tylko po pieniądze.Słyszałem tylko "dobra jutro się zrobi" Kiedy zawaliły mi się schody nie wytrzymałem, naprawiłem owe schody, naprawiłem kuchnię i rury w kuchni. Jako self employed wystawiłem im invoice na sumę jaką normalnie płaciłem za miesiąc wynajmu. Było wiele "plucia się" na ten temat ale wiedziałem że nic mi nie zrobią bo dom wynajmowali nielegalnie i nie mogli mnie wyrzucić. Powiedziałem że wystarczy jeden mój telefon i będą mieli problemy. Od tamtej pory było "cacy" z ich strony ale i tak wyniosłem się stamtąd.
Tak że moi kochani, jak zobaczycie cygana w Anglii to omijajcie go z daleka a tym bardziej nie dajcie się wciągnąć w jakieś sprawy z nimi. Oni mają już we krwi żeby innego okraść albo wykiwać w jakiś sposób. Ech dużo by tu można pisać. Ale trzymajcie się od nich z daleka.
Scotland Yard powołał specjalną agencję więc może w niedługim czasie cyganów w UK spotka to samo co ostatnio we Francji, że wylecą stąd z hukiem i z biletem w jedną stronę.
:)
Awatar użytkownika
wojciech1987

Post autor: wojciech1987 » 09 maja 2014, 10:06

AgnusUK pisze:A ja wam powiem jedno i po to się zarejestrowałem. Każdy kto miał do czynienia z cyganami w UK powie to samo. Może i mają jakiś dar przekonywania ale wszyscy wiemy że są to ... w 98% niepiśmienni i "nieczytaci". Ich wykształcenie kończy się na poziomie szkoły podstawowej a tu udają wielkich "co to nie ja". Przez ostatnie 3-4 lata miałem okazję obserwować ich przekręty. Jakiś czas byłem zmuszony przez sytuację wynająć u nich pokój a potem nawet cały dom ale nie mogłem się doprosić np wymiany kuchenki gazowej bo się zepsuła czy pralki a ostatnio naprawy cieknącej rury w kuchni. Przychodzili tylko po pieniądze.Słyszałem tylko "dobra jutro się zrobi"części zamienne warszawa
Kiedy zawaliły mi się schody nie wytrzymałem, naprawiłem owe schody, naprawiłem kuchnię i rury w kuchni. Jako self employed wystawiłem im invoice na sumę jaką normalnie płaciłem za miesiąc wynajmu. Było wiele "plucia się" na ten temat ale wiedziałem że nic mi nie części do samochodów warszawa
zrobią bo dom wynajmowali nielegalnie i nie mogli mnie wyrzucić. Powiedziałem że wystarczy jeden mój telefon i będą mieli problemy. Od tamtej pory było "cacy" z ich strony ale i tak wyniosłem się stamtąd.
Tak że moi kochani, jak zobaczycie cygana w Anglii to omijajcie go z daleka a tym bardziej nie dajcie się wciągnąć w jakieś sprawy z nimi. Oni mają już we krwi żeby innego okraść albo wykiwać w jakiś sposób. Ech dużo by tu można pisać. Ale trzymajcie się od nich z daleka.
Scotland Yard powołał specjalną agencję więc może w niedługim czasie cyganów w UK spotka to samo co ostatnio we Francji, że wylecą stąd z hukiem i z biletem w jedną stronę.
:)

Ja tak robię zawsze. I to wcale nie jest stereotyp. Żerują za nasze...
Awatar użytkownika
Marysia269

Post autor: Marysia269 » 28 maja 2014, 19:48

Czy zglosilas sprawe na policje? Masz jakies jej dane? potrafisz ja odnalezc? Moj wujek zajmuje sie podobnymi sprawami, moge dac do niego numer na pw

pozycjonowanie stron białystok
ODPOWIEDZ