Kontrola B&C Compliance Operations

Jeśli wstrzymali ci benefit, albo nie chcą go przyznać
Awatar użytkownika
Graafi

Kontrola B&C Compliance Operations

Post autor: Graafi » 06 sie 2011, 19:07

Witam.
Kilka informacji o mojej sytuacji. Do UK przyjechalismy w lutym 2011. Ja od marca pracuje jako self employed, moja Partnerka nie pracuje. Zajmuje się 3 jej dzieci.
W maju złożyliśmy wniosek o tax credits. 4 Lipca otrzymałem list z BC Compliance Operations z wyjaśnieniem że mają dużo wyłudzeń, i że sprawdzają wyrywkowo nie które wnioski. Poprosili o przesłanie całej sterty dokumentów. Między innymi:
Paszporty, karty rejestracyjne od GP, wyciągi bankowe, listy ze szkoły, umowę najmu mieszkania, rachunki, Oraz informację odnośnie mojej pracy, itd.
Wysłałem im wszystkie dokumenty jakie udało mi się zkompletować. Dziś otrzymałem od nich kolejny list, w którym dziękują mi za dosłanie wszystkich dokumentów, jednak mają jeszcze kilka niejasności. I tu moje pytania:
Proszą o przesłanie:
"A full breakdown of the hours worked by... This needs to include the type of work done for each week how many hours worked and what the hours worked consisted of"
W poprzednim liście wysłałem im 3 rachunki na dużą kwotę (praca na kilka tygodni), oraz list potwierdzający, że się reklamowałem jak PC-helpdesk. Napisałem im że pracuje średnio 40h tyg. i zarabiam 850£ miesięcznie Napisałem im, że na "drobniejsze" naprawy i kwoty nie wystawiam rachunków. Jak im teraz to napisać" W kompie mam tylko daty i jaką kwotę otrzymałem. Czy teraz każdy tydzień muszę opisywać zlecenie po zleceniu? Przy okazji uczę się do egzaminu na taksówkarza. Wysłałem im stosowne rachunki za licencję, za egazmin za CRB. Czy czas poświęcony na naukę do egazminu mogę zaliczyć do przepracowanych godzin?
Druga, rzecz jaką mam im dosłać to "Council tax bill", Z tym, że jak narazie tego nie płacę. Poprostu nie mam na to. Jak dostanę tax credits, i CB to oczywiście zacznę płacić. Czy to, że wynajmuję miszkanie nie płacąc council taxu może wpłynąć na decyzję? Czy poprostu im napisać, że jeszcze nie płacę?
I ostatnia żecz "Please provide the figure in sterling for the total income recived from 06.04.2009 to 05.04.2010" W poprzednim liście wysłałem im zaświadczenie od polskiego pracodawcy (w PLN) za okres od stycznia do grudnia. Czy z powyższego mam rozumieć, że mam im poprostu napisać ile zarobiłem w tym okresie w £ czy potrzebują na to jakieś zaświadczenie? Troszkę się rozpisałem ale myślę, że wszystko jest w miarę jasne :-)
Awatar użytkownika
TomaszWiadrowski
Kontakt:

Re: Kontrola B&C Compliance Operations

Post autor: TomaszWiadrowski » 07 sie 2011, 12:44

Witaj

1. Wiele osob jest teraz kontrolowanych, nie ma powodu do paniki.
2. Musisz im przedstawic np. kalendarz spotkan, albo przygotowac sobie taki kalendarzyk. Mozesz alternatywnie klocic sie z nimi, ze prawnie takiego obowiazku nie masz - ale nie radzilbym isc ta droga; po prostu zrob ten kalendarz i to wystarczy.
3. Czas nauki nie jest czasem pracy jesli nauka nie jest bezposrednio zwiazana z biznesem, ale tu wchodza w gre zawile przepisy. Generalnie jako, ze uczysz sie aby zdobyc licencje, a licencja bedzie na Ciebie (na Twoje nazwisko) i mozesz ja wykorzystac do otworzenia biznesu albo takze pracowac dla kogos (jako taksowkarz), to jest to na Twoja osobista korzysc, a nie tylko biznesowa, w zwiazku z czym nie bedzie to wliczane do czasu pracy i nie powinienes odliczyc tego od podatku (tak samo np. kursy na prawo jazdy, kursy zawodowe, itp.). Inna sytuacja jest gdy wysylasz swojego pracownika na kursy doszkalajace, jest to wydatek, ktory mozna odliczyc od podatku poniewaz inwestujesz w kadre.
4. Nie powinienes pisac, ze na drobniejsze naprawy nie wystawiasz rachunkow. Fakt, jest to zgodne z prawem, dopoki ten dochod jakos ksiegujesz (np. spreadsheet); ale musisz pamietac, ze urzednicy, ktorzy tam pracuja, to czesto nie sa jacys specjalnie blyskotliwi ludzie i zamiast zrozumiec to co ja zrozumialem (ze nie wystawiasz rachunkow, a zapisujesz dochod w arkuszu kalkulacyjnym), moga zrozumiec, ze pracujesz 'cash in hand', czyli ukrywasz dochod, a wiec byc moze zarabiasz tyle, ze tax credits Ci sie nie naleza. Taka deklaracja (nie wystawiam rachunkow) czasem moze oznaczac wkroczenie na 'pole minowe'. Zamiast tego napisz (jesli juz sie przyznales, nie zmieniaj zeznac), ze co prawda kopii rachunkow drobnych nie masz, ale zalaczasz wydruk z ksiazki przychodu i rozchodu (bardzo wazne w tych kontrolach), ktora poswiadcza Twoj dochod.
5. Wyslij im sam rachunek za Council Tax, a nie dowod jego zaplaty. To czy placisz ich nie obchodzi (to nie ich problem), interesuje ich tylko czy widniejesz jako platnik Council Tax, co jest potwierdzeniem, ze rzeczywiscie mieszkasz pod adresem pod ktorym podales ze mieszkasz.
6. Czy jestes zarejestrowany na liscie wyborcow? Te kontrole to bardzo czesto (ale nie tylko!!) wynikiem zaniedbania, bardzo zreszta czestego wsrod Polakow. Skoro kogos nie ma na liscie wyborcow, a podaje, ze pod danym adresem mieszka... to jak to?? Klamie? Moze tam nie mieszka? Od razu powstaja takie pytania. Wiec goraco namawiam wszystkich by sie rejestrowali jako wyborcy.

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Graafi

Post autor: Graafi » 09 sie 2011, 12:37

Dziękuje za szybką i rzeczową odpowiedź. Po jej lekturze nasunęło mi się jeszcze kilka pytań 
1. Odnośnie Council Taxu, to nie otrzymałem do domu jeszcze (4 m-ce) żadnego rachunku, a sam też nie byłem nigdzie zgłosić, że chce taki płacić. Nie wiem, czy powinni to przysłać sami, czy ja musze to zgłosić, ale ponieważ na dzień dzisiejszy nie mam na jego płacenie to nie drążyłem tematu. Jako potwierdzenie, że tu mieszkam wysłałem umowę najmu mieszkania, list z agencji, i rachunki za tel, wode, itd. Ten sam adres jest również na kartach rejestracyjnych od GP które również musiałem im wysłać. Czy może to być powodem odmownej decyzji?
2. W przypadku “full breakdown of the hours worked…” mam to dosłać od lutego 2011, czyli od daty przyjazdu do UK, gdzie faktycznie UTR otrzymałem w marcu a pracę zarobkową rozpocząłem w kwietniu. W poprzednim liście wysłałem im 3 umowę-zlecenie każda na okres kilku tygodni (data wystawienia dokumentu i ostateczna data wykonania zlecenia) oraz napisałem niestety, że na drobniejsze zlecenia nie wystawiam rachunków. Teraz im zamierzam dosłać wydruk z moimi zapiskami – data – zarobek. Problem mam z rozpisaniem godzin ile mi zajęło jakie zlecenie. Jest to raczej nie realne. Czy wystarczy jak dopisze do tego, że zwykle pracuje od 9 do 17 z 30 min przerwą na obiad? Moim zdaniem jest to „naciągane”, gdyż, jak Pan zauważył, nie mam obowiązku prowadzenia takiej ewidencji. Rzeczą oczywistą jest, że w przypadku większej liczby zleceń pracuje dłużej, i są tygodnie „gorsze”. Może w jakiś inny sposób mogę udokumentować wypracowane godziny?
3. Ostatnie pytanie z pierwszego postu, czy wystarczy, że przeliczę swoje dochody z PL i im słownie napisze ile to jest funtow?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
TomaszWiadrowski
Kontakt:

Post autor: TomaszWiadrowski » 11 sie 2011, 11:52

1. Musisz zglosic sie do Councilu, ze tam mieszkasz i teraz bedziesz placic Council Tax. Brak rachunku za Council Tax nie bedzie wystarczajacym powodem, by odrzucic Twoj wniosek, ale powinienes napisac krotkie wyjasnienie dlaczego nie masz rachunku.
2. Powinienes przedstawic DOKLADNA rozpiske przepracowanych godzin. Aplikujac o Tax Credit miales pytanie ile pracujesz godzin tygodniowo (srednio). Na jakiejs podstawie wpisales taka, a nie inna odpowiedz. Urzad chce wiedziec na jakiej podstawie (najczesciej jest to kalendarzyk / rozpiska godzin); ale nie koniecznie. Mozesz rowniez wytlumaczyc dlaczego tyle godzin pracujesz srednio. Dodam tylko, ze latwiej jest uzyskac akceptacje przesylajac rozpiske.
3. Tak, wystarczy.

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
MARCZELA

Post autor: MARCZELA » 17 kwie 2015, 12:28

Witam
mam pytanie w tej samej sprawie co ty
tylko interesuje mnie wysłanie paszportów
wyjeżdżam z rodziną na wakacje na początku czerwca a dokumenty muszę złożyć przed 8 maja
jak długo czekałeś na zwrot dokumentów i czy dostałeś paszporty
ODPOWIEDZ