czy cos mi sie nalezy- ktos wie?

Pytania na temat różnych benefitów
ODPOWIEDZ [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
joanna311
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

czy cos mi sie nalezy- ktos wie?

Post autor: joanna311 » 11 lip 2014, 16:44

Witam wszystkich,
szukam porady w mojej chyba dosc nieciekawej sytuacji ;( no wiec mieszkam w uk od 6 lat i nigdy tu nie pracowalam poniewaz zaraz po przyjezdzie zaszlam w ciaze i zostalam w domu. Teraz chodze do szkoly codziennie na ESOL poniewaz wyslala mnie babka z urzedu pracy do szkoly bo moj maz nie pracuje od roku bo byla redukcja w jego firmie i sie zainteresowali co ze mna sie dzieje. Nie mam zadnych benefitow na siebie wszystko jest na mojego meza i tu jest problem, nasz zwiazek rozpadl sie dawno, i musze cos ze soba zrobic i skad moje pytanie czy moga mi sie nalezec jakies benefity w mojej sytuacji bo mam odlozone na wynajecie mieszkania ale tylko na miesiec, dorabiam sobie na czarno bo sama sie utrzymuje maz placi za mieszkanie, rachunki ale nie ma szans zebym sie z tego utrzymala z dzieckiem i sama za wszystko placila ,dlatego potrzebuje pomocy tylko nie bardzo wiem gdzie jej szukac, moze ktos byl w podobnej sytuacji i mi cos podpowie, pozdrawiam wszystkich :-)
Awatar użytkownika
TakaSobieJa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: czy cos mi sie nalezy- ktos wie?

Post autor: TakaSobieJa » 11 lip 2014, 17:52

Probowalas aplikowac o zasilek dla poszukujacych pracy?
Jezeli maz pobiera child benefit to powinien tam zadzwonic i przepisac zasilek na Ciebie jesli nie chce tego zrobic to sama tam zadzwon i przedstaw swoja sytulacje, jezeli nie bedziesz pobierala child benefitu na siebie bedzie Ci trudno uzyskac inne wsparcie finansowe takie jak dofinansowanie do mieszkania. Proponowalabym rowniez zalegalizowac swoje zatrudnienie wowczas bedzie duzo latwiejszy dostep do benefitow.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2014, 08:25 przez TakaSobieJa, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozytywne nastawienie nie rozwiąże naszych problemów, ale może da się
w ten sposób przekonać ludzi, że warto próbować.
Henry Albraight
Awatar użytkownika
joanna311

Post autor: joanna311 » 11 lip 2014, 22:44

nie probowalam aplikowac o ten zasilek bo obawiam sie ze nic procz tych pieniedzy na dziecko mi sie nie nalezy bo nigdy tu nie pracowalam i niby dlaczego mieli by mi cos placic dlatego szukam jakiegos wyjscia , poczytam o tym zasilku o ktorym piszesz. dzieki
Awatar użytkownika
TakaSobieJa

Post autor: TakaSobieJa » 12 lip 2014, 08:27

Na pewno nie nalezy Ci sie zasilek wyplacany na podstawie oplaconych skladek ale mozesz aplikowac o zasilek wyplacany na podstawie dochodu. Jezeli nie posiadasz NIN to zalatw go w pierwszej kolejnosci bo bez niego wszystko bedziesz zalatwiala dwa razy dluzej.
Henry Albraight
Awatar użytkownika
joanna311

Post autor: joanna311 » 12 lip 2014, 22:35

ja mam NIN od poczatku jak tu jestem, troche nie rozumie co masz na mysli o jaki zasilek ci chodzi wyplacany na podstawie dochodu? ja mam jakis dochod ale nie moge tego udokumentowac wiec chyba nie moge sie o to starac,
Awatar użytkownika
TakaSobieJa

Post autor: TakaSobieJa » 13 lip 2014, 08:50

Sa dwa rodzaje zasilku dla poszukujacych pracy. Jeden wyplacany na podstawie 2 letnik skladek na NIN a drugi wyplacany na podstawie dochodu - skoro nie masz dochodu to jest wysoce prawdopodobne, ze go otrzymasz. Bedziesz musiala przejsc HRT , ktory spokojnie przejdziesz jezeli mieszkasz tu od 6 lat.
Henry Albraight
ODPOWIEDZ